Hogyan működik a Mikrodermabrázió? |
A mikrodermabrázió, vagyis bőrcsiszolás a bőr legfelső rétegéből egy gyémántfejjel és egy speciális vákuum segítségével "lecsiszolja" a fölösleges, elhalt hámsejteket. Nem idéz elő mély hámlasztást, nem érinti a mélyebb rétegeket. A vákuum segít magába szippantani a lecsiszolt elhalt kis hámsejteket. Ezáltal a bőr egészséges, jobb tónusú, a nap vagy az életkor következtében megjelent elszíneződésektől mentes, fiatalosabb lesz. A kezelés fájdalommentes és tetszés szerint ismételhető, hatására a mikrokeringés fokozódik, így a bőr "fogékonyabb" lesz a kozmetikumokra, a hatóanyagokat nagyobb mértékben képes felvenni és hasznosítani. A bőr így több hónapon át megőrzi fiatalosságát, rugalmasságát. Ajánlott kúraszerűen (6-12 alkalom), bőrtípus / bőrproblémától függően heti rendszerességgel (max.1alkalom/hét, mert ennyi kell a bőr újraregenerálódásához), vagy kezelésbe beépítve is alkalmazni. A mikrodermabrázió első alkalmazása után a bőr érdessége 20%-kal csökken!
Minden esetben egy előzetes konzultáció előzi meg az első kezelést, ahol felmérjük a bőr állapotát, struktúráját és az egyéni igényeket, majd személyre szabottan összeállítunk egy kezelési tervet a vendég bőrtípusának megfelelően.
A mikrodermabrázió hatékonyan kezeli a:
- felületibb ráncokat,
- tág pórusokat,
- szarkalábakat,
- aknékat,
- hegeket,
- pigment foltokat,
- öregségi foltokat,
- striákat, terhességi csíkokat,
- és más bőrsérüléseket,
- lassítja a szemkörnyéki szarkalábak képződését,
- javít a problémás bőr állapotán,
- az egyenetlen, durva bőrtextúrán,
- segíti a hatóanyagok mélyebb rétegbe való bejutását.
A mikrodermabráziós kezelés során használt készülék speciális gyémántfejének köszönhetően gyengéd módon távolítja el az elhalt szarusejteket. A kezelés hatására a felhám megújul, az apró ráncok eltűnnek, a mélyebb barázdák pedig felületesebbé válnak, ezáltal bőrünk üdébb, feszesebb, fiatalosabb lesz.
Miért van szükségünk a Mikrodermabrázióra? |
Testünket a bőrünk felszínén lévő vékony elhalt hámréteg védi meg a külső behatásokkal szemben. Ez a védelem többnyire annyira tökéletes, hogy megakadályozza a bőr számára szükséges anyagok, pl. vitaminok hidratáló, tápláló készítmények bejutását a mélyebb rétegekbe. Ezért van, hogy hiába kenjük be magunkat a legdrágább kozmetikai krémekkel, hatásukat nem tudják látványosan, és tartósan kifejteni, mivel a hatóanyagok nagy része ebben az elhalt, kiszáradt sejteket tartalmazó bőrfelszínben szívódik fel, és nem jut le a bőr mélyebb rétegeibe, ahol a még életképes sejtek igazán hasznosítani tudnák.
Testünk folyamatosan pótolja az arcunkat és a testünket borító bőrfelületen lévő elhalt sejtjeinket új sejtek létrehozásával. A bőr 30 naponta megújul. A mikrodermabráziós kezelés felgyorsítja ezt a folyamatot azáltal, hogy pillanatok alatt eltávolítja ezeket az elhalt sejteket, ezáltal jelentősen felgyorsítja az új, friss bőrsejtek kialakulását. Ez azért jó, mert a bőr így frissebbnek és egészségesebbnek tűnik, valamint ha a mikrodermabráziós kezelést több alkalommal megismétlik, a sejtek állandó megújulásának eredményeképpen csökkennek a ráncok, hízási csíkok (stria) és hegek.
Mit fogunk tapasztalni a mikrodermabráziós kezelés hatására?
Javulás már az első alkalom után tapasztalható, a bőr puhább, selymesebb tapintású, üdébb színű, szinte "lélegzik". Mitesszeres bőr esetén a kellemetlen, zsíros hatás csökken, a tág pórusok összébb húzódnak. A pigment foltok halványodnak.
Rendszeres utókezelés javasolt 2-3 havonta, hogy megőrizzük az eredményeket.
Milyen esetben nem szabad alkalmazni a mikrodermabráziós kezelést?
- nagyon érzékeny bőrön, hajszálértágulatoknál, ekcéma, és egyéb, a bőr gyulladásos, fertőző állapotai esetén,
- lázas állapot, betegségek,
- cukorbetegség,
- nyáron megfelelő, magas faktorszámú fényvédő nélkül,
- napozás, szolárium használat,
- a bőrt átmenetileg vékonyító gyógyszerek, pl. Roacuttan szedése esetén.